Stævnet d 27/11-22 - Plan og startliste

Antal tilmeldte: 0 Pris: 0 DKK Lokation:
Kragevej 15
9270 Klarup
Dato:
27-11-2022 09:15 - 12:10
Sidste frist for tilmelding:
27-11-2022
Beskrivelse

Stævnet d. 27/11-22 

 

 

Klasse 1: Holdridning i trav: Sara (Opråber) 

Alle modtager roset 

 

Hold 1:  

 

kl. 9.15: Filuca Trans på Lady (rider som nr. 1 i rækkefølgen) 

kl. 9.15: Freya Lund på Fjolle Mille (rider som nr. 2 i rækkefølgen) 

kl. 9.15 Victoria Mark Hytte på Sofie (rider som nr. 3 i rækkefølgen) 

 

Pause 10 min til at skifte hest. 

 

Hold 2:  

 

kl. 9.28: Bella Espersen på Robin (rider som nr. 1 i rækkefølgen)

kl. 9.28: Karoline Finnerup Madsen på Brownie (rider som nr. 2 i rækkefølgen)   

kl. 9.28: Mille Pallesen på Sofie (rider som nr. 3 i rækkefølgen)

 

Pause 10 min til at skifte hest. 

 

Hold 3:  

 

kl. 9.41: Molly Neve Ørnbøl Vineke på Lady (rider som nr. 1 i rækkefølgen)

kl. 9.41: Sofie Ritter på Robin (rider som nr. 2 i rækkefølgen)

kl. 9.41: Josefine Eriksen på Sofie (rider som nr. 3 i rækkefølgen)

 

Præmieoverrækkelse klokken 9.45 af klasse 1 - Alle bedes komme på banen


 

Klasse 2: LD1 m. opråber: Mikela (Opråber) 

4 placeringer 

kl. 9.55: Isolde Hayes Kyed på Fjolle Mille 

kl. 9.58: Aria Kongsness på Lady 

kl. 10.01: Isabella Persa Bendtsen på Brownie 

kl. 10.04: Mathilde Schøn på Sofie 

kl. 10.07: Leonora Horsager på Fjolle Mille 

kl 10.10: Silke Berline Brams på Lady

kl. 10.13: Cecilie Sønderby på Victoria 

kl. 10.16: Kaisa Kær Rakovt på Fjolle Mille  

kl. 10.19: Olivia Vadsbach Lie på Lady

kl. 10.21: Mia Harlev Mai på Louise 

kl. 10.24: Lucia Kolind-Damkjer på Victoria 

kl. 10.27: Olivia Hübner Christensen på Dusty Boy

kl. 10.30: Nini Madsen på Louise 

 

Præmieoverrækkelse klokken 10.35 af klasse 2 - Alle bedes komme på banen 

 

Klasse 3: LD1 m. opråber: Voksenhold. Caroline (Opråber) 

1 placering 

kl. 10.45: Mia Clausen på Louise 

kl. 10.45: Cecilie på Dusty Boy 

kl. 10.45: Emily Askou på Karla  

Præmieoverrækkelse klokken 10.50 af klasse 3 - Alle bedes komme på banen 

 

Klasse 4: LD1 u. opråber 

1 placering 

kl. 11.00: Emily Hansen på Karla 

kl. 11.03: Frida Bitsch Kjærgaard på Robin

kl. 11.06: Liva Lassen på Brownie 

kl. 11.09: Frederikke Søndergaard på Karla  

 

Præmieoverrækkelse klokken 11.15 af klasse 4 - Alle bedes komme på banen 

 

Klasse 5: LC1 

3 placeringer 

kl. 11.25: Amalie Nørgaard på Victoria  

kl. 11.28: Anna Samuelsen på Brownie 

kl. 11.31: Mathilde Therkildsen på Karla 

kl. 11.34: Ellen Egeskov på Victoria 

kl. 11.37: Liva Pape-Haugaard på Gubben (egen) 

kl. 11.40: Josefine Nørgaard på Dusty Boy

kl. 11.43: Maria Damsgaard på Robin 

kl. 11.46: Naja Hvalsø Bloch på Sofie 

kl. 11.50: Molly Becker på Dusty Boy 

 

Præmieoverrækkelse klokken 11.55 af klasse 5 - Alle bedes komme på banen 

 

Overrækkelse af BEDSTE UDKLÆDTE 2022 findes kl. 12.05:
- Alle der er udklædt bedes komme på banen 

 

12.10: Stævnet slut 

 

Overblik over stævnet: Vigtig informationer 

 

Opvarmningen til stævnet starter klokken 9.00, og selv stævnet starter klokken 9.15.  

De første piger der skal ride på de første hold, skal ankomme kl. 9.00, så de er klar til at komme på banen kl. 9.15. 

 

  • Eleverne skal være klar i den lille ridehal 20 min før deres stævnetid. 
  • På opvarmningen vil der være 2 undervisere til at hjælpe og en underviser inde på stævnebanen. 

 

Vores cafeteria vil være åbent hele stævne dagen, hvor det vil være muligt at købe noget at spise og drikke. 😀

 

Der vil være præmie til bedste udklædte, så kom endelig i jeres flotteste og mest uhyggelige udklædning. Man må også gerne tage lidt let pynt med, til elevponyerne. Den bedste udklædte vil blive kåret klokken 12.05. 

 

Hjælperliste: 

Domme: Frederikke Krogh Andreasen 

Skriver: Freja Palmgren Østergaard 

Speaker: Frederikke Krogh Andreasen 

2 personer til at stå i cafeteria i klasse 1-3: 

Louise Pape-Haugaard og Emily Askou (skal gå lidt før, så hun kan ride kl. 10.45, dvs 20 min før).  

2 personer til at stå i cafeteria i klasse 4-5: 

Cecilie Lorenzen og Mia Clausen

2 person til at åbne port og samle lort  i den store hal i klasse 1-2: 

Lucia Kolind-Damkjer & Liva lassen 

2 person til at åbne port og samle lort i den store hal i klasse 3-5: 

Frederikke Søndergaard & Mathilde Therkildsen

2 person til at åbne port og samle lort i lille hal i klasse 1-2: 

Olivia Vadsbach Lie & Camilla Kær Mørkholt 

2 person til at åbne port og samle lort i lille hal i klasse 3-5: 

Cecilie Sønderby & Isabella Persa Bendtsen 

Kage: Amalie Nørgaard,, Mille Pallesen, Bella Espersen,  Frida Bitsch Kjærgaard & Aria Kongsness

Pølsehorn: Nini Madsen og Karoline Finnerup Madsen 

 

Gøre elevhestene klar til hvert hold, opvarme dem, sadle dem af og holde dem under de forskellige præmieoverrækkelser:    

Passerne: 

Maria: Robin 

Josefine: Dusty Boy 

Ellen: Victoria 

Silke: Lady 

Emily: Karla 

Mia: Louise 

Naja: Sofie 

Anna: Brownie 

Isolde: Fjolle Mille 

Se mere info inde på facebook gruppen SKO Elevskole 


 

 

Kontakt info

Disse informationer er krævet til at gennemføre online betalinger i henhold til de nye EU regler for sikker online betaling (3D secure). Læs mere omkring dette her.

Pris: 0 DKK